toggle content
0
Ostukorv
Kontakt: +372 555 14880
Kategooriad
Otsi

Elektriratas on suurepärane valik rattasõidu nautimiseks, vähendades samas koormust jalgadele. Levinud stereotüüp, et elektriratta pedaale ei kasutata üldse, on vale. Tavaliselt kasutatakse pedaale ikka, mootorit kasutatakse aga soovitava kiiruse saavutamiseks, kergemaks mäkke tõusmiseks või pikema vahemaa läbimiseks, näiteks linnast välja sõitmiseks. Kui on vajadus, saab mootori täiesti välja lülitada ja kasutada elektriratast kui harilikku, kui aga jõud otsa saab, siis lülitada mootor jälle sisse. See on suurepärane lahendus neile, kes ei taha jõuda tööle higisena, kuid tahavad koduteel sportida.


Loe lisaks →

Tänapäeval on mägiratastel kolmes suuruses rehve.  Need on 26, 27,5 või 29 tollise läbimõõduga. Kõige esimesed olid 26 tollised, hiljem tekkisid suured (29er), kõige uuemad on aga 27,5 tollised rehvid. Erineva suurusega rehvid annavad jalgratturile teatud kindlaid eeliseid, seepärast sõltub nende valik erinevatest asjaoludest.


Loe lisaks →

Jalgratta suuruse valimisel on kõige tähtsam pöörata tähelepanu jalgratturi pikkusele, soole ning rattatüübile. Samuti on tähtis pöörata tähelepanu asjaolule, et erinevate tootjate raamide suuruse mõõtmine võib olla veidi erinev. Jalgrattaraamide suurus võib varieeruda alates 13“ kuni 23“. Mägiratta valimisel mõjutab raami suurust ka rataste suurus. Mida suuremad on rattad, seda väiksem on raam. Linnarataste ja lasterataste puhul on aga kõige tähtsamaks kriteeriumiks mitte raami, vaid rataste suurus.


Loe lisaks →

Käes on suvi, aga Sina pole kindel, kas saad ühineda teiste jalgratturitega?  Ei ole vaja kahelda enda võimetes, saad seda lihtsalt teha. Kõige tähtsam on teada jalgratturite põhireegleid.  
- Jalgratturid peavad sõitma mööda märgistatud liiklusradasid või jalgrattateid.
- Sõiduteel, teepeenral või jalgteel võib sõita ainult seal, kus jalgrattateid või spetsiaalselt märgistatud radasid ei ole.


Loe lisaks →

Öeldakse, et kui õpid ükskord rattasõidu ära, siis oskad seda terve elu. Kuid kuidas muuta esimene kord mitte ainult edukaks, vaid ka ohutuks? Kuidas alustada lastele rattasõidu õpetamist?


Millal võib hakata lapsele õpetama jalgrattaga sõitmist?  
Rattasõitu võib hakata õpetama siis, kui laps ulatub jalgratta sadulal istudes jalgadega vastu maad (st peab olema sobiva suurusega jalgratas).


Loe lisaks →

Meie maa ilm on tuntud tänu enda pidevale ja tihti ootamatule vihmale.  Isegi kõndida vihma käes võib olla piisavalt ebameeldiv, mida aga rääkida veel rattasõidust. Mida siis teha ja kuidas valmistuda, kui näeme pilvi, kuid tahame ikka jalgrattaga sõita?


Loe lisaks →

Kohe, kui lumi on sulanud, on tänavad täis jalgrattaid, mis tekitavad täiendavaid ebamugavusi kõigile liiklejatele – nii autojuhtidele kui ka jalakäijatele. Õnnetuste ja liiklusintsidentide vältimiseks teedel ning mugava ja meeldiva rattasõidu tagamiseks tuleb teada, mida peab oskama iga jalgrattur.


Loe lisaks →

Sobiv hooldamine võib aidata hoida nii uue kui ka kasutatud jalgratta kvaliteeti. Mitte hooldatavad jalgrattad roostetavad kiiremini, kuluvad ja neid on vaja sagedamini vahetada.  Selle vältimiseks tuleb jalgratast pidevalt üle vaadata ja puhastada. Kuid ei ole vaja ehmatada, kõik see võtab aega mitte üle 15 minuti.


Loe lisaks →

Ilmselt tahavad paljud kasutada jalgratast aktiivselt ja ohutult kui mugavat, ökonoomset ja ökoloogilist transpordivahendit. Kuid valides selle transpordivahendi on väga tähtis kõigi liiklejate omavaheline mõistmine ja tolerantsus. Kõik peavad käituma nii, et keegi ei saaks vigastada, keegi ei oleks ohustatud, et teised liiklejad saaksid liikuda vabalt.


Loe lisaks →

Erinevalt autojuhist ei pea jalgrattur tegema juhieksameid, kuid liikluses osalemiseks peab jalgrattur teadma mõningaid eriti tähtsaid liikluseeskirju. Millised need on? 
1. Sõida jalgratturitele mõeldud aladel (jalgrattateel, jalgrattarajal), kui neid aga pole, siis sõida parempoolsel teeserval.  
2. Jalgratas ei tohi hõivata tervet sõidurada, samuti ei tohi kaks jalgratturit sõita teel üksteise kõrval, nad peavad sõitma üksteise järel.


Loe lisaks →