Meie maa ilm on tuntud tänu enda pidevale ja tihti ootamatule vihmale.  Isegi kõndida vihma käes võib olla piisavalt ebameeldiv, mida aga rääkida veel rattasõidust. Mida siis teha ja kuidas valmistuda, kui näeme pilvi, kuid tahame ikka jalgrattaga sõita?

Sobiv riietus
Et rattasõit oleks mõnus, Sina aga ei tunneks ebamugavust, on vajalik sobiv riietus.  Kõige parem on muretseda alumine termokiht, mis aitaks hoida kehast tulevat soojust. Samuti on Sul vaja veekindlat jopet, otsi sellist, millel on hermeetilised õmblused. Muretse endale sobivad jalatsid, loomulikult mitte kummikud, millega ei saa sobivalt pedaale vändata. Kõige sagedamini kasutatakse spetsiaalseid pealissaapaid, mis käivad jalatsite peale, et need märjaks ei saaks. Muretse endale ka kindad, ei ole eriti meeldiv sõita jalgrattaga, kui pidevalt kätele sajab. Kogu see riietus on tähtis selleks, et Sa külma ei saaks, soojenenud keha ja külm ilm sobivad halvasti kokku.


Sobiv jalgratas
Kui tahad sõita vihmaga, siis kaitse enda jalgratast, pidev vesi ei ole eriti hea kaaslane, kui sa just roostet ei oota. Jalgrattal peavad olema laiemad rehvid, mis on ogadega, sest väga tähtis on sobiv nakkumine. Samuti on Sul vaja häid porilaudu, mis tagavad, et vesi ei pritsi teelt Sinu vastu.

Aksessuaarid
Kui Sul on teatud kindlad esemed alati kaasas, siis võid endale muretseda veekindla korvi, mis kaitseb Sinu vara. Samuti hoolitse nähtavuse eest teel – jalgratta külge peaks olema kinnitatud mitte ainult helkurid, erksalt põlevad esi- ja tagatuled, vaid Sul peaks olema ka vastavad prillid, mis võimaldaks paremini teed näha.  

Muud soovitused
Kui sajab vihma, sõida ettevaatlikumalt, sest teekate muutub libedaks. Eriti tähelepanelik ole pöörete ajal. Katsu vältida läbi lompide sõitmist, kuigi see näib olevat lõbus, võib see just jalgratast kahjustada, sest sealt tulev veerõhk on tugevam kui vihmasajust. Samuti pidurda ettevaatlikumalt – vihma ajal võivad piduriklotsid libiseda, seepärast on suur tõenäosus, et Sinu pidurdusteekond on pikem, kui harilikult.

Lõpetuseks soovitame mitte sõita rattaga, kui vihm on tugev. Kui aga kergelt pritsib, ei ole mingit põhjust, miks Sa ei võiks enda jalgrattaga väljas sõita. Lihtsalt muretse endale erinevaid vahendeid ja võid olla rahulik, et saad ka vihmaga lõbusalt rattaga sõita.