Armastad kiirust ja otsid kiiret jalgratast? Siin on Sulle mõned jalgrattatüübid, millega saad sõita nii, et tuul vihiseb!  

Maanteeratas
Kutsub võimalus sõita suurel kiirusel heal teel, nautida head kiirendust, läbida lihtsalt tuule vihinal mõnisada kilomeetrit?  Sellisel juhul on sportlik maanteeratas  just nimelt Sinu jaoks. See jalgratas on mõeldud suurte vahemaade läbimiseks, on kerge ja sobib suurepäraselt võistlusteks. Selle iste on kõrgemal kui juhtraud, seepärast on jalgratturi selg horisontaalses asendis. Maanteerattaga saavutavad sportlased kuni 70 km/h tunnikiiruse ja suudavad seda kaua hoida.  Maanteeratas ei sobi igapäevaseks sõitmiseks või turismiks, kuid kui armastad kiirust ja Sulle meeldib sõita mööda metsateid, võid proovida tsüklokrossi.    

Tsüklokrossi (CX) ratas
Kui armastad kiirust, kuid tahad sõita mitte ainult mööda asfalti, vaid ka kruusateedel või metsaradadel, siis sobib Sulle tsüklokrossi ratas. Seda tüüpi jalgrattal on kaks paari rattaid, on mõeldud kiireks sõitmiseks lihtsal teeta maastikul, metsaradadel, halbadel teedel. Tsüklokrossi ratas on iseenesest maanteeratas, millele on kohandatud maastikuratta rattad. Need rattad on laiemad maanteerataste omadest, seepärast on jalgratta hargid laiendatud ja kohandatud sellistele ratastele.  Tsüklokrossi jalgrattal võivad olla hoidikud pagasi paigaldamiseks. Peale pagasi kinnitamist võib see teenida kui turismiratas.

Fitness jalgratas (fitness/flat bar road bicycle)
Kui Sa ei ole valmis maksimaalseks maanteeratta kiiruseks, siis võid proovida järgi fitnessi. See jalgratas on samuti väga kiire, kuid sellel on mugavam istuda. Mõeldud kiireks väikeste ja keskmiste vahemaade läbimiseks linnas ja linnast väljas.  See on hübriidratta ja Maanteeratta vahepealne variant.  Sarnaselt maanteerattaga on see jalgratas mõeldud kiireks sõitmiseks, kuid on mõeldud väikeste vahemaade läbimiseks, seepärast on istumisasend sellel teistsugune - see on püstisem, mugavam, sarnaneb hübriidrattale. Selline asend ei ole mõeldud sõitmiseks väga kiiresti ja väga kaugele. Siiski paistab see jalgratas silma agressiivse ja pingelise sõidustiili poolest, heal teel aga on kiirem igast hübriidrattast ja jääb alla ainult Maanteerattale. Sellega on kerge läbida vahemaid kuni 10 km ja rohkem, seepärast sobib igapäevaseks sõitmiseks linnas, tööle jne.


XC mägiratas
XC mägiratas (XC/cross-country bicycle) on mõeldud kiireks sõitmiseks erineva keerukusastmega maastikel. See jalgratas on mägiratastest kiireim, orienteeritud sõitmisele maastikul, raskesti sõidetavatel teedel. Nagu ka teised mägirattad, on  XC ratas tugev, stabiilne, teistest mägiratastest kergem ja kiirem. Kuid harilik mägiratas ei sobi kiirusvõistlusteks maanteel või pikaks turismireisiks seoses sportliku asendiga, st sellel rattal on keha kõvasti ettepoole kaldu ja suur koormus langeb kätele.