Elektriratas on suurepärane viis nautida rattasõitu väiksema koormusega jalgadele.  Sellised jalgrattad on eriti kasulikud neile, kellel on nõrgad põlved või hingamisprobleemid, kuid kes tahavad kuidagi end treenida, sõita rattaga värskes õhus.


Elektriratas on sobiv vahend vananedes enda liikuvuse hoidmiseks ning kahjulike osakeste jälje vähendamiseks õhus.


See transpordivahend ei reosta keskkonda, on mugav suurlinnades ummikute vältimiseks ja mugavaks sõitmiseks äärelinnas, kasutades ära võimalikult vähe energiat.  Eestis kasvab selle kaherattalise transpordivahendi vastu huvi iga aastaga märkimisväärselt.
 
Kui palju maksab elektriratas?  
Elektriratta hind sõltub selle komplekteeritusest ja tüübist, aku mahust, võimsusest. Elektrirataste hind võib olla alates 800–900 € kuni 2000–5000 € ja isegi rohkem. Jalgratta ostmisel tuleks mõelda läbi, milliseid vahemaid on plaanis läbida kõige sagedamini – sellest sõltub aku võimsus ja jalgratta hind. Mida võimsam on aku, seda suurem on iseenesestmõistetavalt ka jalgratta hind.


Mitu kilomeetrit saab läbida laetud akuga elektriratas, sõltub mitte ainult aku tüübist, vanusest, vaid ka sõitja kaalust, teekonna  mägisusest, kiirusest, sõitja panusest pedaalide väntamisse. Kui nt igapäevane marsruut ei ulatu 10 km, ei ole mõtet otsida ratast võimsusega 70 km läbimiseks laetud akuga.


Praegusel ajal on eriti populaarsed mitte ainult linna, vaid ka MTB, kokkupandavad, turisti, maantee, cyclocross tüüpi elektrirattad.