Jalgrattakett on tähtis osa, mis on vajalik efektiivseks väntamiseks, käikude vahetamiseks ning sõitmiseks üleüldse. Just nimelt selle pärast tuleb selle eest sobivalt hoolitseda, pidevalt kontrollida, kas see ei ole kulunud, kas kõik lülid liiguvad kergelt, teada, kuidas sobivalt käikusid vahetada.  

Keti hooldamine
Enne sõitma minemist ja peale sõitmist tuleb kindlasti kontrollida keti seisundit. Enamuse mustusest saad puhastada hariliku lapiga, tuleb mitte unustada pöörata pedaale, et ulatuda terve ketini. Kui lapiga puhastamisest ei piisa, võib kasutada ka spetsiaalseid keti puhastamiseks mõeldud vahendeid. Peale kogu mustuse eemaldamist tuleb ketti määrida selleks ettenähtud määrdega. Ära määri liiga kõvasti, sest liiga suur määrde kogus võib ketti kahjustada, seepärast ära unusta eemaldada ülejääk. Keti määrimisel tuleb järgida ütlust – vähehaaval aga tihti.  


Keti puhastamisel ja määrdega määrimisel ära unusta kontrollida selle seisundit. Vaata, kas lülide kuju ei ole muutunud ja ei paista silma kulumismärke.  Kõige mugavam on kasutada spetsiaalset keti kulumist mõõtvat tarvikut. Kui märkad, et kett on pikem kui enne (lülide vahed on suuremad), tuleks see vahetada, sest vastasel juhul võib see hammasratastelt maha libiseda.  

Keti vahetamine
Kui sõidad rattaga eriti palju, on suur tõenäosus, et pead mingil ajal pead ketti, sest see lihtsalt kulub ära. Tavaliselt on kõigi jalgrataste ketid ühesugused, sõltumata sellest, milline jalgratas Sul on, seega, kui usaldad enda võimeid, võid ka ise keti vahetada. Loomulikult võib alati viia jalgratta teenindusse, kus kett mitte ainult ei vahetata välja, vaid ka määritakse.


Keti vahetamiseks läheb Sul vaja tange ja ketivenitajat juhul, kui Sinu kett on ühendatud tihvtiga. Kõigepealt tuleb eemaldada vana kett – võid seda lõhkuda tangidega või kasutada venitajat.  Uue keti paigaldamisel sea käiguvahetajad nii, et need oleksid kõige suurematel taga- ja esihammasratastel. Seejärel paigalda enda kett – peale selle pealepanemist jäta otsad lahtiselt rippuma, ära neid veel ühenda.  Võrdle otsi ja mõõda, millisest kohast võiks neid ühendada. Venitaja abil saad ketiosad ühendada. Peale seda protsessi kontrolli käiguvahetajatega, kas kett mahub ja on hästi ümbertõstetav erinevate käikude vahetamisel. Tähtis on pidada meeles, et kuigi ketti mõõdetakse kõige suurematel hammasratastel, ei peaks pidevalt seda käiku sisse jätma – selline sõitmine kulutab kiiremini ketti. Kui Sul ei ole ketivenitajat, võid soetada spetsiaalse ühendajaga keti, mille abil saad keti kiiresti ja kergelt paigaldada ja ära võtta.


Seega saab ketti ka ise vahetada. Vajalike tööriistade olemasolul ei ole see keeruline protsess. Kui Sa aga enda võimeid ei usalda, võid kasutada ka teeninduse abi.