Varguse eest ei ole kaitstud ei kallid ega odavad jalgrattad. Õnneks on olemas vähemalt 5 sammu, mida võid teha, et jalgratas oleks turvalisemalt kaitstud.


1. Märgista jalgratas ära
Märgista jalgratas ära ja kirjuta selle number ülesse: tundub olevat nii lihtne samm, kuid seda teha unustatakse väga sageli. Kui Sul on jalgratta number, saad lasta politseil seda kiiremini identifitseerida. Näiteks kui Sinu jalgratas on varastatud ja nädala pärast näed samasugust jalgratast internetis müügis. Ainult teades seda numbrit saad tõestada, et see on tõesti Sinu transpordivahend.


2. Muuda vargus raskemaks
Vargad otsivad tihti mitte kallist, prestiižset jalgratast, vaid sellist, mida on eriti kerge varastada. Kindlasti oled kuulnud tuttavatelt „odavad jalgrattad vargaid ei huvita, seepärast minu oma ei varastata“. Tegelikult ei huvita vargaid jalgratta tõeline väärtus. Kõige tähtsam tegur on varguse lihtsus. Seepärast, kui lukustad transpordivahendi vähemalt paari erineva lukuga, mõtlevad pikanäpumehed kindlasti vähemalt paar korda järgi, kas on väärt varastada. Soovitame lukustada mitu osa, mitte ainult rattaraami.


3. Vali sobiv rattalukk
Parim valik jalgrattaomanikule on U- kujuline lukk. See liibub lukustatava osa külge ja raskendab tangide kasutamist  (millega tavaliselt vargad lukkusid läbilõikavad). Samuti on turvalised kokkupandavad kettlukud. Kõige vähem ohutud on trosslukud, mida on lihtne kõige tavalisemate tööriistadega läbi lõigata.     


4. Vali sobiv koht
On teada, et kui jätad jalgratta toetuma vastu puud, võid isegi mitte loota, et see on naastes samas kohas. Kõige parem on, kui hoiukoht ei ole nii märgatav, kuid sobivad ka spetsiaalsed jalgrataste hoiukohad.  Samuti sobivad ka käsipuud, kui nende külge on lubatud jalgratast lukustada. Tuletame meelde, et Sinu jalgratas ei tohi takistada möödumist ega varjata liiklusmärke.


5. Kaitse varuosi ja lisatarvikuid
Enamusi jalgrattaosi saab lihtsalt lahti võtta: on tulnud ette juhtumeid, mil vargad on seda kasutanud ja võtnud kaasa lihtsalt keti või  tagumised hammasrattad. Seepärast kontrolli: kui taga- või esiratas on kergesti lahtivõetav, siis tõmba lukk ka sellest läbi. Kontrolli, kas kõik osad on kõvasti kinnitatud. Ära unusta lahkudes võtta jalgratta juurest kaasa enda kiiver, korvi (kui see on olemas) sisu.


Jalgrattavarguse korral tuleb võimalikult kiiresti võtta ühendust politseiga. Ära anna alla: pole tähtis, kas varastatud on kallis või odav jalgratas, Sul on õigus see tagasi saada.