Erinevalt sõiduautost ei ole jalgrattaga sõitmiseks lube vaja. Kuid selleks, et tagada ohutuse, on tähtis tunda vähemalt peamisi liikluseeskirju. Seal, kus need on olemas, sõida mööda jalgrattateid või jalgrattaradasid. Kui neid aga pole, siis sõida mööda asfalt- või betoonkattega teepeenart (vastavalt liikluse suunale). Kui jalgrattateed või -rada ei ole, võid sõita ka mööda jalgteed. Mööda sõiduteed võib sõita vaid siis, kui ei ole ei jalgrattateed ega -rada, teepeenart ega jalgteed. Sellisel juhul tuleb sõita sõidutee parempoolsel rajal, ühes reas ja võimalikult parempoolses teeservas.

 
Samuti on tähtis teada, et väikesed jalgratturid peavad sõitma täiskasvanute saatel. Sõites linnas on kõige parem, kui lapsega koos sõidavad mõlemad vanemad. Üks ees, teine taga. Ees sõites on näha, mis toimub ja vajadusel saab pidurdada või öelda lapsele, et ta peatuks.  Sõites taga on näha, mis toimub, kas laps ei ole kuskile ära eksinud, väsinud jms. Algusest peale tuleb lastele õpetada jalgrattakultuuri. Tähtis on selgitada, et auto võib hoovist välja sõita või jalakäija võib ootamatult otsustada tänavat ületada ja et tuleb hoiduda teistest jalgratturitest, kes vahel kihutavad ja ei pööra tähelepanu, et läheduses sõidab laps.   

Sõites koos lapsega pea rangelt kinni liikluseeskirjadest. Jäta meelde, et lapsi tuleb õpetada mitte esimese sõidu ajal, vaid enne seda. Põhimõte on sama, nagu õpetades autot juhtima - enne tee selgeks teooria ja alles siis mine üle praktikale.