Tundub, et uute rataste ja rehvide ostmine ei peaks tekitama suuri probleeme, kuid kui Sul on silme ees nii lai valik, on palju aspekte, millele peaks pöörama tähelepanu uue ostu valimisel.  


Jalgratta rataste soetamisel on kõige tähtsam pöörata tähelepanu olemasoleva jalgratta rataste suurusele tollides, velje laiusele ning jalgrattatüübile (linna, MTB, hübriid, laste jms). Teades enda rataste suurust ja jalgrattatüüpi on tunduvalt lihtsam valida sobivaid rehve. Rehvide valimisel sõltub kõik Sinu valitud teede pinnakatetest ja aastaajast, mil kavatsed rattaga sõita rehvide vahetamise perioodil.  


Jalgratta rehvide vahetamisel arvesta:


1. Rehvide sobiva  suurusega. Iga rehvi küljelt leiad kogu vajaliku teabe selle kohta, millises suuruses rehve Sul vaja on.  Kõige sagedamini leiad rehvilt numbrikombinatsiooni, näiteks: 26x2,10, mis tähendab, et Sul on vaja 26 tollise läbimõõduga rehve, mis oleksid 2,10 tolli laiused. See konkreetne näide võib olla väljendatud ka millimeetrites või kirjas sellises formaadis – 54-559. Selliste mõõtude esitamisel võid olla kindel, et iga jalgrattapood pakub Sulle vajaliku rehvi ja sisekummi variandi.


2. Turvisemustri tüüp. Rehvide valimisel on tähtis mitte unustada turvisemustrit, vali seda, võttes arvesse teekatet. Täiesti siledad rehvid sobivad hästi sõitmiseks asfaldil, sest sellist tüüpi rehvide puhul ei ole oluline nakkumine teekattega. Jämeda mustriga laiu rehve kasutatakse kõige sagedamini mägiratastel, need paistavad silma hea nakkumise poolest pinnakattega. Isegi kui tee on märg või valmistud sõitma läbi pori, on jalgratas hästi hallatav ja sellega on hea manööverdada. Ära unusta, et ebasobivate rehvide valimisel võib Sinu jalgratas muutuda vähem turvaliseks. Kui kasutad maanteel jämeda mustriga MTB rehve, võib väheneda jalgratta sõidukiirus, kui kasutad siledate rehvidega maantee- või linnaratast märjal alal, võib väheneda rehvide nakkuvus pinnaga.  


3. Velje ja raami iseloomustus. Kui tahad kasutada tunduvalt kitsamat või väga laia rehvi, soovitame võtta arvesse velje laiust. Samuti peaks veenduma, kas soovitav laiem rehv mahub Sinu raami sisse ära. Näiteks kasutades hübriidrattal 29” rehve, võivad need puutuda vastu raami või harki.


4. Muu teave. Kui otsid turismirattale rehve pikkadeks sõitudeks, hinda, kas rehvil on piisav lisakaitse katki minemise eest. Samuti väärivad tähelepanu rehvid valgust peegeldava või reflekslindiga küljel. Nii oled teistele liiklejatele veelgi enam nähtav.   
Nagu ka teised jalgrattaosad, on veljed, rehvid ja sisekummid lahutamatud ja väga tähtsad jalgrattaosad. Seepärast tuleks nende valimisel mõelda, kas need on pikaealised, vastavad Sinu vajadustele ja tagavad ohutuse.