Pole tähtis, kas oled rattaspordi professionaal või lihtsalt tavaline rattasõidu harrastaja,  kui valmistud sõitma selle maailma kõige populaarsema transpordivahendi - jalgrattaga, valmista hoolikalt ette enda riietus.


Millest siis sõltub rattasõidu riietus?  
Esimesel kohal on loomulikult ilmastikutingimused. Tähtis on võtta arvesse, milline on ilm praegu ja milline on see paari tunni pärast. Tihti jaheneb ilm õhtuti kõvasti, tõuseb päris külm tuul, seepärast tasub võtta kaasa soojemaid riideid. Sellises olukorras on kõige parem kasutada tuulekindlaid jopesid, mis ei lase higistada, hoiavad Sinu kehatemperatuuri ning hoiavad kinni ka kõige nõrgema tuule, millest võiks külm hakata.


Millised rõivadetailid võiksid veel vajalikud olla? 


Prillid. Tihti sõidame jalgrattaga päikeselise ilmaga. Kaitseks pealetükkivate päikesekiirte eest valivad paljud enda lemmikud, kõikjal ja alati kantavad päikeseprillid. Muidugi täidavad need enda funktsiooni, kuid on üks probleem – need võivad kõvasti kannatada saada. Jalgrattasõit on siiski tegevus, mille ajal liigutakse suhteliselt aktiivselt. Tehes järsu liigutuse, võivad Sinu prillid maha kukkuda. Seepärast on parim valik spetsiaalselt rattasõiduks mõeldud päikeseprillid.  Need on põrutuskindlad, mis ei tähenda seda, et võivad olla vaid koledad ja kohmakad. Tänapäeval saab soetada stiilseid ja ilusaid jalgrattaprille.


Jalatsid. Mugavad jalatsid on eriti tähtis riietuselement. Need võivad tagada mugavustunde pedaalide väntamisel ja efektiivsema sportimise. Kõige enam on jalgratturite seas hinnatud MTB ja maanteesõidukingad. Need jalatsid paistavad silma enda talla poolest, tänu millele ei libise Sinu jalg pedaalilt maha.  Võib öelda, et tänu sellistele jalatsitele jalad lausa kinnituvad pedaalide külge.  Kogu maailmas on jalgratturite poolt kõige kõrgemalt hinnatud Shimano jalatsid. See tootja orienteerub tippkvaliteedile, enda toodetega tahab aga kutsuda inimesi üles elama tervislikult ja õnnelikult tänu ümbritsevale loodusele ja keskkonnale.
Kindad. Sulle tundub, et need ei ole üldse vajalikud, on ju nii? Talvel Sa ju ei sõida jalgrattaga... Siiski on inimestele, kes sõidavad jalgrattaga eriti tihti, teatud kindad vajalikud. Võid märgata, et peale pikki sõitusid tekivad peopesadele teatud hõõrdumised. Need hõõrdumised tekivad, sest hoiad pingeliselt kinni jalgratta juhtraua käepidemetest. Teine asi on külmus. Kui sõidad veidi külmema ilmaga ja puhub jahe tuul, võib Sinu kätenahk hakata punetama ning isegi valutama. Nimetatud murede eest kaitsevad jalgratturitele mõeldud kindad. Ära muretse enda välimuse pärast – need ei ole labakindad või eriti silmatorkavad. Tegelikult on tänapäeval kinnaste valik üsna lai.


Kiivrid. See on riietuse osa, mida me tõenäoliselt kõige vähem soovime. Ilmselt tunneb igaüks end naljakalt, kui paneb pähe jalgrattakiivri. Siiski on see tõenäoliselt kõige tähtsam riietusdetail, mis on mõeldud nii Sinu ohutuseks kui ka kaitseks päikese eest. Kiivritootjad on võtnud arvesse seda, et paljudele ei meeldi ei kiivrite värv ega nende kuju, seepärast võistlevad nad nüüd omavahel, kes loob ilusama ja tarbijate nõuetele paremini vastava kiivri.    


Nii palju siis teavet kõige tähtsamate riietusdetailide kohta jalgrattaga sõitjatele. Võime tunda rõõmu kõige tähtsamate asjade üle – jalgratturite rõivaste tootjad järgivad väga tarbijate vajadusi ja püüavad pakkuda aina mitmekesisemaid tooteid. On loodud valikuvõimalus ja tagatud, et valitud riietusdetailid kajastaks kõige paremini meie isiksust.