Elektriratas on populaarne ja mugav transpordivahend. Seda saab soetada pea igal pool – kaubanduskeskustes, turgudel, e-poodides, spetsialiseeritud jalgrattapoodides jne. Valik on suur, kuid kuidas mitte eksida sobiva müügikoha valimisel?

1. Selleks, et vältida varastatud jalgratta ostmise riski, on soovitatav osta elektriratas, nagu ka kõiki teisi rattaid, usaldusväärsetes spetsialiseeritud jalgrattapoodides. Kogenud ja enda valdkonda tundvad jalgrattakonsultandid aitavad Sul kahtlemata valida välja kõige sobivama elektriratta, arvestades Sinu vajadusi, pikkust, kaalu ning teisi kriteeriumeid. Ainult sellisel juhul saad tunda rõõmu täisväärtusliku ostu üle ja tagada mugava rattasõidu.  Lisaks, kui valid jalgratta spetsialiseeritud poest, on tagatud, et see ei ole kasutatud, samuti on sellel garantii.


2. Väldi jalgratta ostmist turgudel ja kaubanduskeskustes, kus tihti pannakse jalgrattaid kokku vastavalt selle kauplemiskanali iseloomustusele ja tema tehnilistele lahendustele, mille puhul on aktuaalne vaid hind.


3. Ostes kasutatud jalgratast tuleks teada, et kui jalgratas on väga vana, võib juhtuda, et selle korda tegemiseks sõitmiseks sobiva seisundini peab kõvasti vaeva nägema, otsides selle ratta jaoks vajalikke varuosi, võib ka juhtuda, et vajalikke varuosi ei olegi võimalik leida. Tihti on sellise kasutatud ja ainult visuaalselt uuendatud jalgratta „uude ellu“ äratamine kallim kui uue, kvaliteetse jalgratta soetamine, millel on ühtlasi ka garantii.  Loomulikult võib inimest ahvatleda hetkelise väiksema alghinna efekt. Kuid võib kindlalt öelda, et need on erineva väärtusega ostud.