Kui märkad, et rattarehv on hakanud kiirelt tühjenema, oled selle tõenäoliselt läbitorganud. Rehvi läbitorkamisel ei pea kindlasti vahetama tervet ratast või velge – piisab sisekummi vahetamisest, mida saab teha ka iseseisvalt.


Kõik, mida vaja, on sisekummide remondikomplekt. Kui sisekumm on kõvasti katki, tuleb muretseda uus. Praegusel ajal on eriti populaarsed ka isekleepuvad jalgrattarehvid. See on tõenäoliselt parim universaalne toode läbitorkamise vastu, sees olev vedelik hermetiseerib aga augud kuni 4 mm. Need rehvid sobivad kõigile rattatüüpidele ja võivad hermetiseerida isegi mitut auku.


Selleks, et vajadusel vahetada rehv kiiresti, peaks kodus olema tagavara sisekumm, sisekummi remondikomplekt ning pump. Kui on toimunud õnnetusjuhtum või rattavelg on deformeerunud võistluse ajal, siis tuleb tõenäoliselt vahetada välja terve jalgrattavelg või koguni ratas.


Nii varurattaid, velgesid kui ka sisekumme saab soetada spetsiaalsetes jalgrattapoodides. Samuti leiad neid tooteid ka Bikko.lv jalgrattapoes. Meie valikus on kvaliteetsed ühekordsed, kahekordsed, tugevdatud, needitud veljed, harilikud ja ilma sisekummita (tubeless) rehvid, erinevas suuruses sisekummid.