Tänapäeval on mägiratastel kolmes suuruses rehve.  Need on 26, 27,5 või 29 tollise läbimõõduga. Kõige esimesed olid 26 tollised, hiljem tekkisid suured (29er), kõige uuemad on aga 27,5 tollised rehvid. Erineva suurusega rehvid annavad jalgratturile teatud kindlaid eeliseid, seepärast sõltub nende valik erinevatest asjaoludest.


Võrreldes teiste suurustega, annavad 26 tollised rehvid jalgrattale kõige rohkem manööverdamisvõimet. Sellise suurusega rehvidega jalgrattaid on väga lihtne hallata, kuid need ei taga mitte alati soovitava stabiilsuse. Selliste rehvidega  jalgrattad on kergemad ja reageerivad paremini jalgratturi liigutustele, seepärast saad selliste rehvidega jalgrattaga  sooritada palju trikke. Teisest küljest kaotavad sellised jalgrattad kiiremini kiirust kui teised, st sõites 26 tolliste rehvidega jalgrattaga on kergem kiirust saavutada, kui seda hoida. Lisaks on see kõige populaarsem rehvitüüp, seepärast võid olla kindel, et leiad talle katki minemise korral kergesti asenduse.


29 tollised rehvid sobivad suurepäraselt neile, kes soovivad sõita paljude takistustega teepeenardel. Sellise suurusega rehvid nakkuvad kõige paremini teekattega, seepärast annab jalgratas jalgratturile rohkem stabiilsust ja aitab hoida sõites kiirendust. Siiski kaotavad jalgrattad suuremate rehvidega enda manööverdamisvõime, võivad raskemini viga saada. Samuti kiirendab jalgratas raskemini, liigub aeglasemalt kohalt, kuid kui on juba hoo sisse saanud, püsib sõidukiirus palju kauem, kui 26 tolliste rehvidega jalgrattaga.  


27,5 tolliseid rehve nimetatakse tihti kuldseks keskteeks kahe põhisuuruse vahel (26 ja 29 tolli). Nende põhieeliseks on see, et need loovad suurema stabiilsuse jalgratturile, kuid säilitavad samas soovitava manööverdamisvõime, mis on 26 tolliste rehvidega jalgratastel. Nendega võivad sõita ka väiksemat kasvu jalgratturid (29er on vaid keskmiste ja suurte raamidega, seepärast ei saa nendega tihti sõita väiksemat kasvu rattaspordi huvilised).  


Rattarehvi suuruse valik sõltub tihti Sinu harrastustest. Näiteks kui Sulle meeldib sõita allamäge, on parimaks valikuks jalgratas 26 tolliste rehvidega. Need, kes sõidavad pikki vahemaid, peaks valima suure 29er jalgratta, millega saab kergemini hoida sõidukiirust. Kui Sa ei saa nende kahe vahel valida, ei sõida allamäge või lihtsalt Sinu pikkus ei võimalda valida 29er jalgratast, on Sulle kõige sobivamaks variandiks – 27,5 tollised rehvid.