Kohe, kui lumi on sulanud, on tänavad täis jalgrattaid, mis tekitavad täiendavaid ebamugavusi kõigile liiklejatele – nii autojuhtidele kui ka jalakäijatele. 
Õnnetuste ja liiklusintsidentide vältimiseks teedel ning mugava ja meeldiva rattasõidu tagamiseks tuleb teada, mida peab oskama iga jalgrattur.


Jalgratturite osalemine liikluses    
Jalgrattur peab oskama liikluses vastutustundlikult käituma.


- Sõitma ainult korraliku piduri ja helisignaaliga jalgrattaga.  
- Jalgrattal peab olema punane tagatuli, mõlemal küljel aga kodaratele kinnitatud oranžid helkurid.
- Sõites teel pimedal ajal või halva nähtavusega, peab põlema valge esituli ja punane tagatuli.
- Pimedal ajal peab jalgrattur kandma valgust peegeldavat vesti või tema rõivastele peavad olema kinnitatud helkurid.
- Soovitatav on kanda kiivrit.
- Jalgrattaga tuleb sõita ainult jalgrattateedel, kui neid aga pole, siis teepeenral, liiklusega ühe suunas. Kui jalgrattateed ei ole, teepeenar ei ole aga sobiv, võib sõita ühes reas sõidutee parempoolses sõidureas, võimalikult parempoolses servas.
- Sõites teepeenral ei tohi jalgrattur segada või ohustada jalakäijaid.  
- Kui liiklus on intensiivne, jalgrattur peab aga tegema vasakpöörde, tagasipöörde või sõitma teisele poole teed, peab ta tulema jalgrattalt maha ja ületama sõidetava ala jalgsi, lükates jalgratast enda kõrval.
- Mitte ristmikul asuval reguleerimata jalgrattaraja ja sõidutee ristumiskohal peab jalgrattur andma teed teistele transpordivahenditele ja jalakäijatele.  
- Nii nagu iga teise transpordivahendi juhtimine, on iseenesestmõistetavalt ka jalgrattaga sõitmine alkoholijoobes keelatud.  
- Pöörde tegemisel peab jalgrattur kasutama käsisignaale: pöörates vasakule – sirutama küljele vasaku käe, paremale – parema käe.

Jalgratta transportimine sõiduautoga
Jalgratturid peavad oskama jalgratast sõiduautoga sobivalt transportida. Selleks on vajalikud jalgrattahoidikud, mida kinnitatakse auto katusele või tagaosale. Hoidikuid tuleks valida vastavalt automudelile, reisi kestusele. Tähtis on teada, et jalgratta kinnitamisel auto tagaosale ei tohi see katta auto riiklikku registreerimismärki.

Jalgrattahooldus
Iga jalgrattur peaks oskama hooldada enda jalgratast.  


Selleks, et kõik osad töötaks sobivalt, tuleb jalgratast pidevalt puhastada. Mehaanikud soovitavad spetsiaalseid jalgratta puhastusvahendeid, sest need sisaldavad vähem soolasid, mis võivad mõjutada jalgrattaraami. See võib minna katki, kui selle külge liiga kõvasti kinnitada mõned osad: sadula, juhtraua.  


Kõigi osade jaoks on samuti väga tähtis määre, kuid sellega ei tohi liialdada, eriti keti määrimisel, mida tuleb regulaarselt puhastada. Määrdega määrimisel ära unusta kontrollida, kas piduriklotsid ei ole kulunud.


Sõites jalgrattaga ei pea olema kaasas palju tööriistu: mehaanikud soovitavad, et kõige sagedamini piisab vaid kolmest vahendist – pumbast, mitmefunktsioonilisest tööriistast (ingl multi-tool) ja rehvi parandamise komplektist.

Sobiv riietus
Jalgrattur peab endale valima sobiva riietuse. Kõige tähtsamad riietusdetailid on prillid, jalatsid, kindad ja kiiver. Külmal hooajal pealissaapad, müts, tuule- ja veekindel jope. Jalgratturi rõivaid on tähtis valida vastavalt hooajale.

Kui midagi peaks juhtuma...
Sa pead olema valmis mistahes teel ootavateks sündmusteks.  Sinu jalgratturikotis peab olema reisipump, väike apteek (plaastrid, sidemed), vahendid jalgratta kiireks parandamiseks (rehviplaastrid, mitmefunktsiooniline tööriist). Neid vahendeid ei ole tavaliselt vaja, kuid on soovitatav neid omada kaasas ka kõige lühema sõidu ajal. Kui arvad, et võib hakata sadama, siis tasub panna kotti kaasa ka kokkupandav kilemantel.