Erinevalt autojuhist ei pea jalgrattur tegema juhieksameid, kuid liikluses osalemiseks peab jalgrattur teadma mõningaid eriti tähtsaid liikluseeskirju. Millised need on?  

1. Sõida jalgratturitele mõeldud aladel (jalgrattateel, jalgrattarajal), kui neid aga pole, siis sõida parempoolsel teeserval.  
2. Jalgratas ei tohi hõivata tervet sõidurada, samuti ei tohi kaks jalgratturit sõita teel üksteise kõrval, nad peavad sõitma üksteise järel.
3. Pööramisel näita suunda käeviipega. Vasakpöörde signaalile vastab küljele väljasirutatud vasak käsi või küljele tõstetud ja küünarnukist risti üles tõstetud parem käsi. Parempöörde signaalile vastab  küljele väljasirutatud parem käsi või küljele tõstetud ja küünarnukist risti üles tõstetud vasak käsi.  
4. Sul peavad olema jalgrattakiiver, prillid.
5. Kinnita jalgratta külge valgustuskomplekt (valge esituli ja punane tagatuli). Kui selliseid tulesid ei ole või need ei tööta, kanna igal ööpäevasel ajal valgust peegeldavat, erksavärvilist vesti, samuti kinnita jalgrattale helkurid (mõlemale küljele, jalgratta kodarate külge oranžid helkurid).  
6. Järgi liikluseeskirju, ära tekita avariiohtlikke olukordi.  
7. Ära kasuta mobiiltelefoni, ära surfa internetis.
8. Sõites teepeenral, jalgteel ja jalgrattarajal anna teed jalakäijatele.  Jalakäijast võib sõita mööda kiirusel, mis on lähedane tema liikumiskiirusele (3–7 km/h).
9. Igal jalgrattal peab olema korralik pidur ja helisignaal.  
10. Ära sõida, kui oled joonud alkoholi.  
11. Ära juhi ühe käega või üldse ilma käteta.
12. Samuti on keelatud hoida sõidu ajal kinni teistest transpordivahenditest – ühistranspordivahenditest, sõiduautost, mootorrattast või mis tahes muust transpordivahendist.