Käes on suvi, aga Sina pole kindel, kas saad ühineda teiste jalgratturitega?  Ei ole vaja kahelda enda võimetes, saad seda lihtsalt teha. Kõige tähtsam on teada jalgratturite põhireegleid.  


- Jalgratturid peavad sõitma mööda märgistatud liiklusradasid või jalgrattateid.
- Sõiduteel, teepeenral või jalgteel võib sõita ainult seal, kus jalgrattateid või spetsiaalselt märgistatud radasid ei ole.
- Kui teepeenar ei ole sõitmiseks sobiv, võib jalgrattaga sõita parempoolsel sõidurajal, võimalikult parempoolses servas. Kui on vaja teed ületada, on soovitatav jalgrattalt maha tulla. See reegel kehtib ka tee ületamisel ülekäigurajal või reguleeritud ristmikul.
- Kohtades, kus liiklust reguleerivad valgusfoorid, peavad jalgratturid jälgima jalgratturi sümboliga valgusfoore. Kui neid ei ole, juhinduma transpordivahenditele mõeldud valgusfooride signaalidest.
- Nii teepeenral, kui ka jalgteel sõites ei tohi jalgratturid segada jalakäijaid ja peavad hoidma võimalikult parempoolsesse serva.
- Tähtis on mitte unustada, et jalgrattaliiklus ei ole lubatud maanteedel ja kiirteedel.
- Liikluseeskirjades on keelatud sõita jalgrattaga, hoides kinni teistest transpordivahenditest või lasta neil ennast vedada, samuti on keelatud jalgrattaga vedada, pukseerida või lükata veoseid, mis segavad juhtimist või ohustavad teisi liiklejaid.  Kaasreisijaid võib vedada vaid sellisel juhul, kui jalgrattal on spetsiaalsed istekohad.
- Kui kavatsed sõita mööda sõiduteed või tänavat, peab jalgratas olema sobivalt ettevalmistatud: sellel peab olema korralik pidur ja helisignaal, samuti peab olema kinnitatud punane tagatuli või helkur, ratastele peavad olema kinnitatud helkurid.  
- Samuti on soovitatav kinnitada jalgratta külge tahavaatepeegel, mis võimaldab näha olukorda selja taga, see on eriti kasulik sõites sõiduteel.  
- Samuti on sõiduteel sõites kohustuslik kanda valgust peegeldavat vesti ja lülitada sisse tuled.
- Pöörete tegemisel tuleb näidata kätega suunda.

Soovime ohutut liiklemist!