Tõenäoliselt teab igaüks, kuidas näevad välja erinevad jalgrattad, mis on mõeldud sõitmiseks erinevatel tingimustel – need on maastiku-, BMX, spordi- ja linnarattad. Kõik jalgrattad erinevad enda individuaalsete omaduste poolest, seega võib tekkida küsimus – milline ratas on kõige sobivam, kui on plaanis sõita erinevates tingimustes nii linnas kui ka mägedes? Vastus on lihtne – selle jaoks on mõeldud hübriidratas.

Hübriidratta eelised
Iga rattapood pakub enda ostjatele küllaltki laias valikus hübriidrattaid. Hübriidrataste populaarsus aina kasvab, seega tekib loomulik küsimus – miks? Hübriidrattad peavad vastu erinevatele sõidutingimustele. Need on stabiilsed, mugavad, lihtne kasutamine tingib aga seda, et kõige sagedamini valivad neid algajatest jalgratturid, kes armastavad sõita jalgrattaga vabal ajal ning äärelinnas elavad inimesed ja lapsed.

Üldine välimus ja iseloomustus
Tavaliselt on hübriidratastel järgmised omadused:
- juhtraud on tavaliselt lame ja sirge;
- sõites hübriidrattaga on asend tavaliselt vertikaalne, mis on mugav algajatest jalgratturitele;
- hübriidratas kaalub vähem, kui teised rattad;  
- veljed on kitsad, rehvid aga siledad, nagu jalgratastel, mis on mõeldud sõitmiseks teedel ja mis võimaldavad saavutada suuremat kiirust;
- jalgratastel on tavaliselt lisad (kohad asjade hoidmiseks), mis muudavad sõitmise tunduvalt mugavamaks (sarnaselt pikkadeks sõitudeks mõeldud jalgratastele).

Hübriidrataste liigid
Mõnele võib tunduda, et  hübriidrattad on lihtsalt iseseisev rattatüüp, mis rohkem ei jagune mingite iseloomustuste järgi. Tegelikult ei ole see tõsi - hübriidrattad jagunevad omakorda ja neid on isegi mitut liiki.


- Matka hübriidratas – täiendatud erinevate lisadega, nt porilaua, korvi, tuledega jms.  
- Cross hübriidratas – sarnaneb võistlusrattale, on mugav nii kiiruse saavutamiseks kui ka pikemateks sõitudeks.  
- Linna hübriidratas – kohandatud sõitmiseks linnatänavatel, võimaldab teha järskusid, kuid täpseid manöövreid.
- Äärelinna hübriidratas – mõeldud nii pikkade kui ka lühikeste vahemaade läbimiseks, kõige sagedamini on kohandatud mugavaks sõitmiseks ja on asjade jaoks mõeldud korviga ratta juhtraual.
- Mugavuseks mõeldud hübriidratas – modernne roadster jalgratta versioon, tavaliselt on sellel mägiratta raam ja siledad rehvid.

Niisiis on hübriidrattad mõeldud kõigile, kes sõidavad jalgrattaga enda rõõmuks. Sellise rattaga saad sõita mugavalt ja kindlalt erinevates tingimustes.